כולנו נזירים

העולם מלא באנשים וכל אחד שונה מהאחר. לכל אחד יש את העדפות שלו, תחומי עניין, דעות ותפיסות. כל אחד חי כפי יכולתו. כולם חיים כפי שהם תוכנתו לחיות.

ישנו אחוז מאד מאד קטן של אנשים שבוחרים במודע לחיות כנזירים מתבודדים בהרים, במערות, רחוק מהאנשים ומהחברה . אם תקשיבו לראיונות שנעשו אם אנשים אלה, הם מספרים על האופן המאד מודע שהם בחרו באורך חיים זה.

כמובן בחייהם יש עליות ומורדות. אבל אי אפשר לומר שהם בחרו בחיי אלה מתוך חוויה של חיים קשים או מתוך בריחה מהעולם, מבעיות אנוש . ובכן מה משך אותם לחיים אלה? כיצד חייהם נראים?

אכן, הם אינם נמשכים לחיי החומר, הם לא זקוקים למכונית ולקריירה מכובדת.
למשל במצרים, מתבודדים אלה חיים במדבר, בחדרים קטנים שנחצבו בהר. הם אפילו לא יכולים להיקרא באמת חדרים.

מה המתבודדים עושים? מתבוננים בעצמם ונמצאים בתפילה מתמשכת.  הם מחפשים אחר אותה מצב תודעה הנקרא ” טוהר הלב” (מונח של ישוע). בהו’אופונופונו, מצב זה נקרא “נקודת האפס”. ד”ר היו לן מתייחס למצב זה בכל ראיונותיו.

רוב המתבודדים אומרים שהם מרגישים שעליהם להתרחק מבני אדם. הם מתפללים לסליחה על עוונותיהם – זיכרונות החוזרים על עצמם או תוכנות. הם עובדים על עצמם ללא הפסקה.

אני תמיד בפליאה על הכוח המכוון אנשים כאלה. אני לא במקום של לעזוב את משפחתי, עבודתי, וללכת לחיי התבודדות . לא כולם יכולים לעשות מהלך כזה. אני מרכינה את ראשי לאותם אנשים מכיוון שאני חושבת שזאת עשייה גדולה ועצמתית.

מתרגלי ההו’אופנופונו הם גם מתבודדים, אבל מבפנים. ברמה הפיסית, אין צורך ללכת למקום מסוים. אין צורך לשבת ולפנות זמן לניקוי. אין צורך להפסיק את העבודה שלכם, לשחק עם הילדים , לדאוג לבית, למשפחה ולעסק. ההו’אופנופונו הוא חלק מחיי היומיום, לא נפרד מהחיים.

כל מה שנאמר לעיל, ניתן לעשות תוך כדי החיים על ידי ניקוי עצמי. לכו לטיול עם הילדים – עשו את הניקוי, בעשיית כסף – עשו את הניקוי, בזמן בישול – עשו את הניקוי, התקשרו לשותף העסקי שלכם – עשו את הניקוי. אין צורך ללכת לשום מקום ולחיות במערה, למנוע מעצמכם את המאכלים הטעימים לכם, ביגוד וחברה . כל תנועה – היא ניקוי. כל שעליכם לעשות הוא לחזור במחשבה על המילים “אני אוהבת אותך“, או כלי ניקוי אהוב אחר מתוך הכלים של ההו’אופנופונו. אתם גם יכולים לבקש מהבורא לקבל כלי ניקוי מיוחד לבעיה מסוימת.

אני אוהבת אתכם!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *