ניקוי עם התמכרות

 

דוגמא לניקוי עם התמכרות

אני זוכרת תקופה בה הייתי מקבלת אנשים לסשנים והייתי חושבת שהם בבעיה.

ואז הכרתי את זהות העצמי דרך ההו’אופונופונו ושמעתי מד”ר היו לן שבעצם מי שפונה אליי בא כדי שאני אנקה את הנושא שאותו אדם או אישה מביאים. והגישה הזאת ממש השפיעה עליי רבות. לא ידעתי איך אני אגיע לחוויה אשר בה אסכים בכלל לאפשרות הזאת. הסיפור הבא זה ביטוי לאבולוציה של ניקוי שמעולם לא תיארתי אפשרית. כל התהליך כאן הוא עבורי בלבד. אני הבעיה. רק אוסיף שכל פנייה אליי מבקשת התייחסות שונה. הניקוי מוביל. חשבתי שאני גמישה, והתגלה שיש כאן משהו שמבקש גמישות שאני בכלל לא מכירה .

לפני איזה שבועיים מישהי פנתה אליי. היא סיפרה לי על מחלה מסוימת שיש לה ועל ההתמכרות שלה לכדורי הרגעה, שינה והרגעת כאבים. היא ממש מיוסרת מהמציאות שלה ושנים מנסה למצוא פתרון. פנתה להמוני מרפאים/מטפלים למיניהם והמצב לא משתפר. אני שומעת את מה שהיא מספרת ואני ממש לא יודעת מה לעשות. מה אני בכלל יודעת. ותוך כדי מנקה. ואז היא אומרת שלדעתה הדבר הכי חשוב כרגע זה גמילה מהכדורים. ותוך כדי שהיא אומרת זאת, היא גם שואלת  כמה כסף אני לוקחת לסשן ומה אני מציעה. שוב, כל שאלה שעולה בעצם מגיעה מזיכרון. כל שאלה שמנקים אתה יכולה לפתוח פתח להשראה חדשה. ואני כמובן מנקה ומנקה. על פניו אני יודעת בדיוק כמה כסף אני לוקחת לסשן איתי אבל אני שומעת בתוכי – את לא יכולה לקחת ממנה כסף עכשיו. אני ממשיכה לנקות ומרגישה שהמשפט הזה ממשיך להתקיים בתוכי. ואז היא אומרת לי שכל סשן שהיא הולכת אליו, הראקציות שעולות גורמות לה להגביר את כמות הכדורים. היא לא יכולה להכיל את מה שעולה. אני מבינה שממש היא לא יכולה באמת לבוא אליי לסשן.  תוך כדי השיחה אתה יש איזה דיאלוג פנימי בתוכי עם הבורא בתוכי שקורה תוך כדי ניקוי. ואז אני שומעת מהשראה שחשוב לעשות תפילה ולבקש סליחה על הזיכרונות המקיימים את המציאות של התמכרות ולבקש עזרה בניקוי ותיקון. אני אומרת לה שאני אשלח לה תפילה משותפת (זה לא הכרחי, זה למקרה זה)….ואנחנו נפרדות. בינתיים שוחחתי אתה כבר פעמיים והדברים ממש לא צפויים. אני באמת לא יודעת מה לעשות. אני כן מבינה שהבורא יכול לעזור. אני הבעיה. וכל מה שיש לי לעשות זה לבקש עזרה. ובעוד היא משוחחת איתי אני מקבלת הנחיות לשאלות מסוימות והנחיות.
אני מתבוננת על כל התהליך הזה, נאמר לי להמשיך לשוחח אתה בקצב מאד מאד אטי וגם לא לקחת ממנה כסף. עכשיו זה מצב שהמיינד שלי לא מבין בכלל. מצד אחד היא ממשיכה להתקשר, וכנראה משהו דוחף אותה לעשות זאת. מצד שני אני לא יודעת כלום. בזמן שיחה אתה יש שיחה פנימית הפותחת הקשבה חדשה ומאד רעננה. פתאום רעיונות עולים ואני נדחפת להציע אותם. וגם התבוננות בתוכי שמישהי הגיעה אליי עם בעיית התמכרות מאתגרת. ואני שואלת את עצמי למה אני מכורה? איפה זה פוגש אותי. עדיין בוחנת זאת. האמת שאני מכורה לכל מיני…אפילו לקבל כסף עבור סשנים, סוג של התמכרות😊)

לא יודעת אם השיתוף הזה מהדהד משהו בכם. אין כאן איזה תוצאה סופית. אלה רק ניצנים והסיפור נראה שממשיך. יש בתוכי משהו מכור שאני מתבקשת להתבונן עליו. אם הוא יתפתח למשהו נוסף, אשתף. אני פשוט מופתעת מהכניעה החדשה להשראה מנוגדת לחלוטין לאזור הנוחות המנטלית שלי. וגם ככל שאני יודעת פחות, ומוכנה לנקות עם השאלה, יש התקדמות.

אני מאד אוהבת אתכם
תודה על כל הניקויים שלכם

ועל מרחב קבוצתי זה המבקש תיקון ואיחוד פנימי
תודה תודה תודה

סמדר דבורה

6 thoughts on “ניקוי עם התמכרות

 1. היי סמדר דבורה ( סמדר זה שם פרטי ודבורה משפחה או ההפך ?)
  אני קוראת את החומרים שאת שולחת מדי פעם . מהרהרת בהם ומתובננת.
  אני לא מכירה את השיטה , נרשמתי לסמינר הראשון שלי בספטמבר הקרוב
  בתל אביב. קראתי את הספר “אפס מגבלות ” ואני מסוקרנת מאוד.
  אני כותבת כי לאחרונה שמתי לב שאני כותבת ואין לי פידבק מהקהל , אני שואלת את עצמי ,אם מישהו
  בכלל קרא ומעניין מה זה עשה לו.
  אז זו הזדמנות , להוקיר חומרים שאני קוראת ולא תמיד עוצרת לציין זאת.
  המשך חקירה וגילוי מעניינים
  יהיה מעניין לשמוע את ההתפתחות של הדברים
  קטי

  1. קטי יקרה,
   ממש ממש ריגשת אותי במילים שלך.
   ושמחה מאד להיפגש עמך בקורס הקרוב.
   תודה ואני אוהבת אותך

 2. אחותי תודה. לקחת אותי לעשות עם עצמי עבודה. עוד עבודה שנדרשת כעת. ניקוי על התמכרות לנזקקות. התמכרות לחווית נטישה, התמכרות לסיפור על הילדה ואיך היא היתה. מנקה מנקה והילדה מרגישה קלה יותר!!!

 3. סמדר יקרה,
  דעי לך של שהכתיבה שלך כל הזמן מהדהדת בעולם ומגיעה לאוזניים קשובות. גם אני מעולם לא הגבתי לפוסטים שלך, אבל אני תמיד קוראת אותם והם מלווים ותומכים בי בתהליכי הניקוי וההבנה של האו’פונופונו.
  תודה לך,
  באהבה, דליה

  1. דליה יקרה, את ממש ממש ריגשת אותי. זה בא לי כל כך בזמן המילים שלך.
   דווקא בימים אלה הכתיבה מאתגרת אותי, תחושה שמה שאני עוברת לא מתאים לפוסטים. והאישור שלך שזה נוגע
   ורלוונטי, מעודד אותי מאד מאד. מעין אישור מהבורא שהכול בסדר ולהמשיך לכתוב גם אם זה מרגיש יותר מדיי.
   אז תודה על המילים המנחמות הללו. אני מאד אוהבת אותך!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *