אשמה

אם נמשיך את נושא לקיחת האחריות, נראה שהאלוהות או אני.. בוחנים אותי כל הזמן.

לפני כמה ימים שוחחתי עם לקוחה, עברנו סשן ובאיזשהו שלב עלה בי לספר לה על כל נושא לקיחת האחריות. אני לא אדבר על זה עם אנשים, אלא אם יש השראה, כי הרי הבעיה היא בעיקר אצלי והניקוי אמור לעבור דרכי….אבל אתה זה היה שונה. אז סיפרתי לה….ואז היא אמרה לי משהו שאולי חוויתם גם…. שזה מעלה בה תחושת אשמה. היא אמרה לי שאם זה נכון, ולקיחת האחריות היא הדרך היחידה לשינוי פנימי, אז זה שהיא לא עשתה זאת עד היום , היא לא תוכל לסלוח לעצמה. היא בתהליכים פנימיים שנים רבות אבל מעולם היא לא הסתכלה על חייה באופן הזה, היא ניסתה די הכול.
כתוצאה מהשיחה הזאת, הדהדתי את מה שהיא אמרה. והרי אם זה מה שעלה בה אחרי שיחה איתי על הנושא, יש משהו בי שהינו חלק מהבעיה. שאלתי את עצמי, מה יש בי, מה יצרתי בתוכי שהביא לי תגובה כזאת על לקיחת האחריות….האם יש בי גם אשמה על משהו?

וניקיתי עוד ועוד. לאחר יומיים בערך של ניקויים שבהם אני מבקשת סליחה פחות או יותר על כל מה שמתרחש בחיי, הבן שלי הופיע לנגד עיניי. זה לא נושא חדש לניקוי עבורי. אני לא יכולה לפרט על זה יותר מדיי, מכיוון שזה נוגע לעוד אנשים ולא ביקשתי אישור לכתוב על כך אתם…אבל לצורך העניין אומר שפתאום ראיתי שלקחתי אחראיות בניקוי, עד לנקודה מסוימת. שלא העמקתי עד הסוף בנושא מכיוון שזה היה מלווה באשמה פנימית. האשמה עצרה בעדי באופן מתוחכם למדיי מלנקות. היא שכנעה אותי בצדקתה. להסכים להגיד בתוכי – מה יש בי, מה יצרתי בתוכי שמביא לי התנסות של הבן שלי במצב המסוים הזה….להסכים לכך באופן מלא בגוף, וואו…זה משהו שלהסכים לזאת זה לקבל את עצמי עד הסוף. באינטימיות הכי גבוהה. אם מחשבה אכן יוצרת מציאות, אז מה שיש בעולמי, זה בהחלט פרי יצירתי…..והגיע הזמן לקחת אחראיות ולנקות.

הבנתי בזכות אותה אישה, שהאשמה מסתתרת לה בכל מיני מקומות, וכדאי שאבחן אם יש עוד מקומות בהם היא מסתתרת. עוד זיכרון שמשאיר אותי בקורבנות, ויוצר הפרדה ביני ובין עולמי. מונע בעדי מפשוט לנקות. כמו בפרסומת של נייקי – JUST DO IT!
ברגע שביקשתי סליחה, משהו קרה. הבן שלי חזר הביתה במצב רוח טוב במיוחד….נראה שמשהו התנקה ובעיקר בתוכי , ההתבוננות שלי בו לגמרי שינתה פוקוס. ברוך השם,
ככל שאהיה מסוגלת לראותו מתוך נקודת האפס, ממשכן האלוהות שבתוכי, אראה רק את האלוהי שבו…ועבורו זאת הזדמנות להשתחרר מהזיכרונות המשותפים שלנו המחזיקים אותנו כלואים בלופ.

תודה להזדמנויות הניקוי הנקרות בדרכי
תודה לבן המדהים והנפלא שלי, על ההזדמנות לנקות
תודה לכם על כל הניקויים שלכם.
תודה לאלוהות שתמיד מסכימה לנקות אם רק מבקשים.
אני אוהבת אתכם
סמדר

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *