חסימות לכסף

מדוע כל חיי אני מנסה להרוויח יותר ולא מגיעה למצב שיש לי מספיק? מדוע אני תמיד בחוסר? מדוע, בכנות? נראה שיש רבים מאיתנו עם השאלות הללו….

אנו בעצם עושים כפי שהתוכנה מכתיבה. בהכרה, אין לנו שליטה  על דבר מכיוון שכל הזיכרונות באים מההכרה הלא מודעת. ודמיינו לעצמכם שהדבר נכון גם לגבי ההתייחסות שלנו לכסף.

לאחר זמן מה של ניקויים, התחלתי להכיר את המחשבות שרצו לי בהכרה בנושא הכסף. כמובן, לא היה פשוט לתפוס אותם, אבל עם הניקויים זה הצליח יותר. זה הרגיש כמו לעבור מקלחת, מישהו פתח את המים וכל המחשבות נשפכו החוצה.

בספרים חיוביים כותבים על חסימות מסוימות הקיימות והן אלו שלא מאפשרות לכסף להגיע. חלקם אף טוענים יפה ש”אתם הם אלה שחוסמים את השפע שלכם”. אני מסכימה עם המשפט, אבל שפע הדרכים לשחרור של אותם אמונות הם כל כך מגוונות ולא תמיד בהירות.

 מדוע כל כך הרבה אנשים עדיין נמצאים איפה שהם גם לאחר שקראו את אותם ספרים ותרגלו את אותן שיטות? הא?

בסרט “הסוד” דיברו הרבה על חשיבה חיובית, מצב רוח חיובי, הם אמרו – חשבו על הדבר הרצוי ועל איך תרגישו לאחר שהוא יהיה שלכם. במילים אחרות, לקחת את עצמינו לגמרי לתוך החוויה של הכוונה , עד כמה שניתן. כן, זה עובד, אבל מסיבה כלשהי לא לכולם. הניחוש שלי הוא שצריך להקדיש זמן לכך. בישיבה או בשכיבה על הכורסא  לדמיין פעם אחת או מספר פעמים ביום. התמדה נחוצה כאן. אבל מה אם אלא שיש להם ילדים קטנים, מפגשי הורים, ניקויים, בישולים…?אני מתערבת על כך שאין להם זמן חופשי לעצמם כדי לדמיין כל זאת.

אני מודה לאלוהות על שמצאתי את ההו’אופונופונו. אני מתרגלת אותה וחיה את חיי כרגיל. נכון, אף אחד לא רואה או שומע מה שאני עושה. אני מתכוונות לבני האדם. בזמן שאני מדברת, אוכלת, עובדת – התהליך בפעולה תמידית.

וכן יש לי גם ארגז כלים נרחב ביותר לעזור לי כדי שהתהליך לא ייפסק.

היות ואני עובדת על לנקות את מערכת היחסים שלי עם כסף, התחלתי להרגיש את השינוי בתוכי, על איך שאני מתייחסת אליו. הגישה שלי לגבי כסף השתנתה מאד.

הנה לדוגמא, הבוס שלי יום אחד בא ואמר שהמטרייה שלו עלתה 900$. בעבר הייתי מגיבה למצבים כאלה בראשי עם מחשבות כגון “חמדן! הוא היה יכול להעלות לי את המשכורות”. זוהי חסימה נגד כסף. כיצד תוכלו להיפתח אליו אם אתם לא שמחים שאחרים יכולים להרשות לעצמם משהו?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *