אחראיות מהי?

אחראיות – הנושא ועומקו

יש מבננו שממש לא אוהבים את המילה הזאת. היא מעלה בהם רתיעה, וסכנה לתחושת אשמה. אז סליחה מראש לכולם. המילים הם גם ככה לא יכולים לתאר אמת שלמה. וכדי לשמור על רמת נוחות עבורי, אשאר עם המילה הזאת. עבורי אשמה, זאת תחבולה של המיינד שגורמת לנו להימנע מלנקות. עוד זיכרון מתוחכם. לא משהו לפחד ממנו ….:)

מה זאת לקיחת אחראיות? אולי נסכים כולנו שלקחת אחראיות על המחשבות שלנו ועל הפעולות שלנו, זה לקחת אחראיות.
בזהות העצמי דרך ההו’אופונופונו, זאת רק ההתחלה. ההבנה כאן אומרת שכל מה שקורה בחיי, בעולמי , נמצא תחת אחריותי, מכיוון שאני חלק מאותה מציאות. אחרת לא הייתי חווה/רואה אותה. זאת אומרת שאם מישהו ממשפחתי חולה, אני חלק מאותה בעיה, אם חברה מספרת לי על אימא שלה שנפטרה, אני חלק מהעניין, אם הבן זוג שלי מדבר אליי בכעס, אני אחראית על כך.

לי אישית לא היה קל עם זה.
מה פתאום שכל מה שמתקיים בעולמי, קשור לזיכרונות שבי?
כאשר התוודעתי אל השיטה זאת הייתי כבר אחרי כל כך הרבה חניכות, מדיטציות, תרגולים, עיסויים, לימודים ומה לא, וזה הדבר היחיד שלא ניסיתי. איך אומר זאת, הבוראת יודעת טוב טוב מתי להפגיש אותי עם שערים.
אז ניסיתי את ההתבוננות מהמקום הזה.
וגיליתי שזה בדיוק כך.
כל זיכרון של כל התנסות, מרגע הבריאה שלנו, לפני עידנים רבים, נשמר כמבנה מחשבתי ומאוחסן ברמה האתרית. המחשב הזה מוכר גם בשם – הלא מודע או האוניהיפילי, הילד/ה בתוכנו.
כאשר אנו חווים בעיה או חוסר איזון במציאות, זה מצביע על מה קורה בתוכנו, לא מחוצה לנו בדמות אותו אדם או מצב הנראה כיוצר הבעיה.
כל בעיה, מתח או מחלה יכולה לעבור תיקון דרך עבודה פנימית. חשוב לציין עוד ששיטה זאת שונה מתרגולים אחרים של הו’אופונופונו, בהם כל המעורבים בבעיה צריכים להיות נוכחים פיזית ולעבור תהליך כדי לפתור את העניין. לפי החידוש שמורנה הביאה, אין צורך לזוז מילימטר מחוץ לעצמנו כדי לקבל תשובות ועזרה. אין אף אחד שיכול לתת לנו את התשובות הרלוונטיות יותר ממה שנקבל בתוכנו.
עוד משהו ששמתי לב אליו, זה עד כמה האלוהות אוהבת אותי. היא תמיד מפגישה אותי עם העניינים הרלוונטיים לחיי בזמן המושלם ביותר. בין אם זה דרך סשנים אישיים או מפגשים חברתיים או התקלות עם אדם ברכבת.. אם אני מוכנה להתבונן על המציאות מהעיניים האלה, אני יוצאת נשכרת. זה מאפשר לי להודות לכל מפגש ומפגש שנקרא בדרכי והכל מקבל משמעות ייחודית ותפורה למידותיי.
המוכנות לקבל תפיסה שכזאת היא זאת שפותחת דרך לגילוי האלוהי שבפנים. מערכת יחסים עמוקה ואינטימית מתחילה להתפתח אשר מלמדת אותנו לבקש בכל רגע ורגע שהטעויות שלנו במחשבות, במילים ובמעשים ינוקו ויימחקו. התהליך מתמקד על חופש, חופש מוחלט מהעבר.
תודה תודה תודה
אני אוהבת אתכם
אני מבקשת סליחה
ומצטערת אם פגעתי בכל דרך שהיא…
סמדר דבורה

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *