אהבה עצמית

אני אוהבת אותך, תודה תודה תודה, אני מבקשת סליחה על כל הטעויות במחשבה שלי, ברגש שלי, בפעולות שלי, אני מצטערת, ממש מצטערת, תודה תודה, הנני האני, אני אוהבת אותך, אני אוהבת אותך…
אם עושים זאת מספיק זמן במשך היום , מה שבהתחלה נחווה כמלמול מנטלי הופך להרגשה.
וכאן המפתח. ההרגשה , פתיחת השער אל החוויה הפסית והרגשית שלנו אל הזיכרונות שעוברים בנו. מדוע זה חשוב?
כך אהבה עצמית מתפתחת. אהבה עצמית היא ממש קריטית בתהליך של איחוד פנימי. זה מה שמאפשר לנו לייצר חיבור עם הבורא בתוכנו. ויש הרבה מאד אנשים שממש לא אוהבים את עצמם ויש גם לא פחות כאלה הטוענים שאהבה עצמית זה דבר פסול. הכול עניין של סמנטיקה ופרשנות. אני אסביר כאן את שלי מזווית אחת  מצומצמת מפאת האפשרויות, ומראש סליחה אם אני פוגעת ביודעין או שלא ביודעין במישהו מכם.
ההכרה שלנו יכולה להתנגד לאהבה עצמית מכיוון שהמיינד שלנו מנכס לעצמו את הנושא. המיינד מבין כביכול מה זאת אהבה עצמית, ומייצר סיפור אשר לא קשור לכלום שיש באהבה עצמית. אהבה עצמית אינה קשורה להבנה. היא קשורה להרגשה.  יש שיאמרו להרגיש עם הראש ולהבין עם הלב. מה שבטוח ההרגשה היא התבלין מבחינתי.
אתן דוגמא איך אהבה עצמית נראית – כמה מאתנו חוו למשל תחושה של אפסות? כמה מאתנו חוו תחושה של עלבון, של ביקורת על…, של הקאה עצמית? האם אגזים ואומר שכולנו?
מה אם נוכל להסתכל על אותם תחושות , להבין שהם לא מי שאנו באמת וממש לפתוח את הלב שלנו אליהם? מה אם נצליח לאהוב את הבלתי אהוב ? אהבה עצמית יכולה להתקיים בהרגשה . וכן, אני כאן מנסה להעביר מסר דרך ההבנה, זאת מגבלת האנושיות. אולי תרגישו את הלב שלי מדבר…אולי. ואהבת לרעך כמוך, לא יכול להתקיים בלי כמוך. ואיך נוכל לקבל את כל מה שיש סביבנו, אם לא נוכל לחמול ולאהוב את מה שעולה בנו? עוד משהו שעולה בי עכשיו, בעצם מה שאוהב את הבלתי אהוב, זה אותו חלק בנו אשר דרך כלי הניקוי נחשף, והנו הבורא בעצמו. אותו חלק בלתי נגוע בתוכנו, חלק של אהבה טהורה שהינה ללא תועלת אישית בשום צורה ואופן.
התנועה האנרגטית הזאת, התעוזה לאהוב את מה שהכי לא אוהבים, זה סוד גלוי. זה מפתח שמי שעובר דרכו, מסכים לנוע אל עבר חוויה שאולי בהתחלה אינה נעימה , מאפשר/ת לתיקון גדול להתרחש ולהכליל את כל מה שיש בעולמי לתוך תהליך הניקוי. ורק להזכיר, אנו כאן מדברים על שריר, על תרגול. לא לצפות שתוך שבוע של תרגול ההו’אופונופונו, נבין ונרגיש הכול. זהו נתיב רוחני והצעידה בו היא לאורך זמן ובהתמדה.
אני מאד אוהבת אתכם
תודה לכל ההזדמנויות שהבורא מביא לחיי כדי שאוכל לבקש ניקוי דרך אהבה, כדי ששריר האהבה בתוכי יתפתח, כדי שתיקון יראה עצמו בעולמי.
ככל שאני אוהבת את עצמי ללא תנאי, כך אני אוהבת את כולכם.
כל אחד מאיתנו הוא ייחודי ומיוחד. יחד אנו השלם. אם אני אוהבת את עצמי, אותה אהבה מחלחלת אל כל עולמי ומופצת ללא תנאי. או אז אני יוצאת מגבולות הייחודיות שלי אל משהו מדהים לא פחות.
איך זה אצלכם? משהו מדבר אליכם ממה שכתבתי?
עוד 3 ימים ראש השנה.
מי ייתן ונזכה כולנו לתחילת שינוי משמעותי , מרגש ומעצים בשנה הבאה עלינו לטובה
סמדר דבורה

4 thoughts on “אהבה עצמית

 1. סמדר יקרה ואהובה,

  תודה רבה רבה, את מתארת כל כך בבהירות דברים שנאבקתי להסביר לעצמי. אני קוראת אותך והדברים מצטללים ומקבלים עומק ויופי. ובעניין האהבה, לאחרונה חשבתי כמה הפסוק מהתנ”ך, מספר משלי “על כל פשעים תכסה אהבה” דומה ברוחו להו’אופונופונו. אולי הכוונה – הזיכרונות של ההו’אופונופונו הם כל הדברים שאי פעם אמרנו, עשינו וחשבנו שלא הייתה בהם אהבה. שפגעו או הכאיבו או ציערו. אבל האלוהות בנדיבותה אומרת – זה בסדר, אפשר לתקן, אפשר לאהוב את מה שלא אהבת, והכול יסולח לך.

  באהבה, מיכל.

  1. אהובה
   המשפט ממשלי ממש מדויק ומתאים מאד לתהליך ההו’אופונופונו.
   אהבתי את הפרשנות שלך למשפט הזה. תודה על השיתוף!
   אפס מגבלות זה מרחב של ריק..אין שם כלום ויש הכל:)
   האלוהות היא אהבה.
   כל מה שמשאיר סימן, הוא אכן זיכרון. גם מה שחשבנו ונראה בעיננו כנפלא.
   אני אוהבת אותך מאד ושנה נפלאה לך!

 2. וגם… בהזדמנות הזאת רציתי להגיד שאני לא יכולה להודות לך מספיק על כל הטוב שהבאת לעולם. אני ממש לא יכולה לדמיין את חיי בלי ההו’אופונופונו. כמה יופי, ריפוי עמוק ואמת. וגם כמה תקווה, סוף סוף תקווה אמיתית אחרי שנים של חיפוש וכאב. והריפוי הזה ממשיך להתפשט, כמו אדוות סביב אבן שזרקו למים. ממני למשפחה שלי ולאנשים אחרים שאני מכירה… תודה תודה תודה לך. איזה מזל שיש אותך… הלוואי שתהיה לך שנה מתוקה מתוקה ומאושרת ומלאה בכל הטוב שבעולם. אני אוהבת אותך.

  1. מיכל יקרה, עבורי את חוויה דומה לשלך. שנים של חיפוש
   ולמצוא את הכלי המדהים הזה ששינה את חיי.
   תודה על האישור שלך ועל החיבור הנשמתי.
   אני מאד אוהבת אותך ותודה על כל הניקויים המשמעותיים שלך.
   מי יתן ואת משפחתך קרובייך ודורותיך
   יחוו שלום מעבר לכל הבנה בשנה חדשה זאת

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *