הרפתקה במע”מ

לפני שבוע קיבלתי הודעה מחברתי היקרה, שיש לנו חוב למע”מ. לפני מספר חודשים פתחנו שותפות. חשבנו שנעביר סדנאות יחד, ועד עכשיו זה לא קרה. אבל חוב בהחלט כן. לא הגשנו דוחות בזמן.😊

יש לי תמיד רתיעה פנימית מכל מה שקשור לגופים שכאלה. ממש סלידה. הטלפון שהודיע לי על החוב הכניס אותי ללחץ פנימי. מיד התחלתי לנקות. ותוך כדי השיחה, התברר לי שהיא עומדת לנסוע לחו”ל והיה לי ברור, זאת המשימה שלי. התיקון שלי.
ככה שלושה ימים הודיתי ואהבתי את מה שעלה בי. הרגש נרגע והרגיש שעכשיו אפשר לנוע לשלב הבא. שיחה עם רואה החשבון. השיחה הזאת הייתה ממש טובה. בהתחלה ניסיתי לעודד אותו לפתור לנו את הבעיה, אבל הוא אמר לי, תראי, דרך מיילים זה סתם ייגרר ותיווצר סחבת. הכי טוב שתגיעי לשם …הוא נכנס איתי להסבר מפורט מה עליי לעשות ולא אכחיש, הרגשתי פחד וחשש. בכל השנים תמיד היה לי רואה חשבון שטיפל בכל הניירת שלי. והנה, נזרקתי למים.

המשכתי לנקות, ושוב נפגשתי עם מה שעלה בי, הודיתי ואהבתי, ביקשתי סליחה….והאנרגיה הזאת, הזיכרונות שוב נרגעו להם. היום לנסיעה למע”מ הגיע. המע”מ נמצא במרכז, אני גרה בספון הארץ, הייתה לי חתיכת נסיעה. וזה תמיד מוברך עבורי. נסיעה ארוכה זאת הזדמנות לניקוי. זה מה שעשיתי, אהבתי את הילדה הפנימית שבי, והייתה תחושה שאנחנו יחד במשימה הזאת.
הגעתי למע”מ, נכנסתי למעלית, ופתאום הטלפון שלי צלצל. אני עונה….ומהצד השני אדם בשם שאני לא זוכרת לצערי, אמר לי שהוא מתקשר ממע”מ…הסיטואציה מאד שעשעה אותי. האלוהות התחילה איתי את התרגילים שלה. זאת הייתה התחושה.
אמרתי לו שאני ממש שתי קומות מתחתיו בדרכי אליו. הוא כיוון אותי לקחת מספר ולגשת ישר לחדר שלו. יותר שירות מזה יש?
נכנסתי לחדרו, וראיתי אדם ממש חביב. תוך כדי מנקה ומנקה ומנקה….ומודה מודה מודה, והוא מהר מאד מבין שיש לו עסק עם אחת שאין לה מושג..חח…

ואז אני מקבלת ממנו שיעור של מילוי דוח הכנסות חודשי דרך האינטרנט. האמת, הופתעי מקלות העניין. וקיבלתי הסבר מעמיק על היותי עוסק מורשה, על חובותיי החודשיות ועוד. קחו בחשבון שכל הזמן הזה, אני לא מפסיקה להודות.. ואז הוא אמר לי שיש קנס כפול לשלם על אי הגשת חובות. אני מסתכלת עליו בעיני עגל צעיר ותמים, ואומרת לו בלי להתבלבל- יש מצב להקלה או ביטול החוב?
הוא הציע לי לכתוב מכתב בכתב יד, הנחה אותי בנוסח ואמר שהוא כבר ידאג לעניין. קיצר ביטל לנו את החוב ואת הקנס הכפול!!!! הודיתי לו שוב ושוב על העזרה שלו, על השיעור ועל הסבלנות האינסופית שהייתה לו אליי. לא מובן מאליו בכלל. ועכשיו אני באמת יודעת איך ממלאים דוח הכנסות.

יצאתי מהמע”מ בתחושה של קלילות עצומה. המפגש עם הגופים הממשלתיים של החוק זה חתיכת זיכרון אצלי. ואני מרגישה שבגלל הניקוי שנעשה מהרגע שקיבלתי את ההודעה על החוב ועד לסיום התהליך כולו, יצר מעין תנועה בתוך בועת אהבה חביבה ועוטפת.
יש לכם התנסויות של ניקוי מהזמן האחרון?
אשמח לשיתופים שלכם
אוהבת אתכם מאד מאד

סמדר דבורה

2 thoughts on “הרפתקה במע”מ

  1. אשמח לשתף בכלי ניקוי שעוזר לי מאוד מאוד. הוא מתאים לי לתקופות של חוסר ריכוז, כשאני צריכה כלי ניקוי “פסיבי” שלא דורש הרבה מאמץ. מקישים בגוגל – youtube waves hawaii ומקבלים כמה סרטונים יפהפיים שבהם רואים ושומעים במשך שעות חוף בהוואי עם גלים שמתנפצים שוב ושוב. ממש מרגישים ניקוי חזק (בייחוד אם תוך כדי חוזרים בלב על הכלי “הוואי”).

    וריאציה שונה: מקישים בגוגל “youtube white noise rain” ומתקבלים סרטונים שבהם רואים ושומעים שעות של גשם. כדאי לשלב עם הכלי “גשם אור”. זה מקסים, מרגיע, והאוניהיפילי דלי ממש התמכרה…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *