!למד אותי מה אתה עושה

חיפשנו לאורך זמן מה דירה חדשה להשכרה. עם הניקוי, מגבלות הזמן פוסקות מלהתקיים ואתם מקבלים את מה שאתם צריכים בזמן הנכון ובמקום הנכון.
ובכן, מצאנו דירה נפלאה במחיר נוח. ליתר דיוק, הדירה הזאת באה אל חיינו. היא הייתה מרווחת, מוארת, עם חלונות גדולים וריהוט מודרני. הרגיש שהדירה חיבבה אותנו….
החדר שיועד  להיות חדר שינה לילדה שלנו לא נראה מותאם עבורה.
מיטה מלכותית משיש שחור תפסה חצי חדר. מאד אלגנטית כמובן…..אבל לא עבור ילדה בת 7.
ביקשתי מבעלי הבית להחליף את המיטה. בעל הבית שמח להיענות לבקשתנו ולקחת את מיטת השיש ולהביא במקומה מיטה קטנה עשויה מעץ. המיטה החדשה לא נראתה טוב בדירה המפוארת הזאת. אז מה? היה לנו יותר מקום למשחק.
אני מניחה שהדירה צפתה בנו ובשינויים שעלולים עוד להתרחש. ברור שלא עלה על דעתנו לבקש רשות מהדירה לשינוי של המיטה.
כמה ימים לאחר מכן החלון בחדר של הילדה שלי נשבר. מה הייתה סיבה לכך? הוא פשוט נשבר לחתיכות קטנות.
היינו צריכים לתקן את החלון. בזמן שהעובדים עשו את עבודתם, אני עשיתי את שלי. ומעבר לכך שטפתי  וניקיתי את החדר במשך כמה ימים. הייתה לי הזדמנות לומר לדירה שלי – אני מצטערת, בבקשה סלחי לי אם פגעתי בך באופן מסוים.
לא יכולתי אפילו לנחש שלדירה שלנו הייתה סיבה לכעוס עלינו. חרקים קטנים שהתפשטו בכל הדירה בדרך מסתורית עזרו לנו להבין מה קרה.
לאחר כמה זמן אני והבת שלי נסענו לבית הוריי לחודש. הבעל שלי היה “בר המזל”  להתמודד עם אותם אורחים לא מוזמנים. היה עליו להשתמש בחומרי הדברה מכיוון שלא נראה הגיוני להציל אותם. החרקים תקפו את המזווה ואנחנו לא התכוונו לעזוב את הדירה.
בעלי הקפיד לשטוף את המטבח ולזרוק מזון…לשטוף ולזרוק, עד שלילה אחד הוא לא יכל לסבול זאת יותר והוא שאל: “כמה זמן זה עוד יימשך?!”
“למה התחלת לשנות, האם ביקשתי זאת ממך?” – הדירה החלה לתקשר.
“איזה טעות עשינו? מיטה…בטח….אז כל זה קורה בגלל המיטה? – בעלי הופתע לחלוטין.
“מה את רוצה? – הוא שאל.
“ובכן, למד אותי לעשות את מה שאתה רוצה שאעשה! ” – הדירה השיבה בקול חד. כמובן שהיא התכוונה להו’אופונופונו.
“הנה זה שוב …אני אמור ללמד את העבודה שלי ואת כל מה שסביבי…גם את רוצה שאלמד אותך” – בעלי המשיך למלמל. הוא היה עייף לאחר יום עבודה והיה זקוק לשינה.
אבל כיצד הוא יוכל לסרב לדירה. אוקי…בואי נלמד. והוא החל לספר לדירה על ההו’אופונופונו תוך שהוא מתבסס על ההתנסות האישית שלו.
מה קרה לאחר מכן? לא ייאמן, אבל החרקים נעלמו בצורה מסתורית בדיוק כפי שהם הגיעו.
הדירה הבטיחה שלא יהיו יותר חרקים והיא שומרת על הבטחתה.
תודה רבה!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *